Alucra Vakfı Gençlik Kolları Çalgan Köyü BSİ Okuluna ve İhtiyaç Sahibi ailelere giyim ve kırtasiye yardımı yaptı.

Alucra Vakfı Gençlik Kolları Çalgan Köyü BSİ Okuluna ve İhtiyaç Sahibi ailelere giyim ve kırtasiye yardımı yaptı.Haber:Ufuk  KÖZLEME

16 Mart’ta yola çıkan kafile beraberinde ses sanatçısı Canan Başaran Hanım efendiyi de getirdi. Cumartesi günü Alucra halkına konser verildikten sonra 18Mart Pazar günü Çalgan köyüne gelen heyet büyük ilgiyle karşılandı. Alucra Vakfı Gençlik Kolları Başkanı Bilal Gülep öğrencilere gerekli yardımı yaparken duygulanarak “Geleceğin; Doktoru, savcısı, Öğretmeni belki de bu sınıftan çıkacak. Onlara bakarken öğrencilik yıllarımı, çektiğim sıkıntıları anımsadım” diyen Gülep gözyaşlarına hâkim olamadı.

Mücahit Şerbetçi Bey: “Bir çocuk sevindirmenin ne kadar önemli olduğuna değinerek, geleceğin büyükleri için ellerini taşın altına sokarak bu projeyi hayata geçirdiklerini ve çalışmalarının devam edeceğini söyledi. Çalgan Köyü Muhtarı Orhan Türkmen’e misafirperliği için teşekkür eden Şerbetçi, Emektar öğretmenimiz Neslihan hanıma ayrıca teşekkür ediyorum dedi. Gençlik Kolları yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda Çalgan Köyü eşrafından olan Murat Karaca Bey: “Arkadaşlar bu içinde bulunduğumuz sınıfta bende öğrenciydim bir zamanlar. Şu görmüş olduğunuz okul birçok değer yetiştirdi. Bir zamanlar plastik lastikle karı eze eze geldiğimiz bu sınıftan vali, milli eğitim müdürü, doktor, öğretmen gibi birçok şahsiyet çıktı. Biz istiyoruz ki bizim yaşadığımız yoklukları bu pırıl pırıl gençler görmesin diyerek duygularını dile getirdi.

Öğrencilerle yakından ilgilen Canan Başaran Hanım onlarla kartopu oynadı. Bolca eğlenen Canan Başaran Hanım Çalgan Köyü’nü çok beğendiğini yazın tekrar gelmek istediğini belirtti. Heyet Programı tamamladıktan sonra İstanbul’a dönmek için Yola koyuldu.

Çalgan Köyü Halkı Olarak Bilal Gülep,Mücahit Şerbetçi ve Murat Karaca Beylere,Canan Başaran Hanım  efendiye ve ismini zikredemediğimiz tüm gönül dostlarına sonsuz teşekkür ediyoruz..

Yazar: orhan

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

Yorum Yok
  • Yeterki bir öğrencimiz okusun yeterki bir kar çiçeğimiz okusun biz gece gündüz koşalım koşturalım Ufuk hocam ALLAH c.c. sizlerden razı olsun

    • orhan dedi ki:

      Mücahit Bey çok teşekkürlerimi iletiyorum bu duyarlı davranışınız için.