BERK TUNGA TAŞ

Türk kültürünün en önemli bir parçası olan Türk Müsikisini sevdirmeyi yaşatmayı ve gelecek nesillere aktarmak için kurulan Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosunda sanatını icra eden Alucra ilçemizden Berk Tunga Taş gurumuz oldu.

TC.KÜLTÜR VE TURİZM  BAKANLIĞI  Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne bağlı Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Gençlik Korosu Şef : Şentürk Deveci yönetiminde  Ankara Gençlik Parkı içinde Büyükşehir Belediyesi Tiyatro(Konser) Salonunda Klasik Türk Müziği konseri verdi.Alucra ilçemizin Çalgan köyünden parlayan genç yıldızımız 50 kişilik gençlik korosunda Alucra ilçemizden bir nefes bir ses oldu .www.alucra.comailesi olarak sanat hayatında başarılar diliyoruz .Biz Senin İle Gurur Duyuyoruz

Türk Sanat Müziğinde Alucra’dan Bir Nefes

 

BERK TUNGA TAŞ KİMDİR19/05/1993 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. 6 yaşından beri sanatla iç içE. 6 yaşında 1. sınıfa başladı ve ilk öğrenimini Ulu Önder İ.Ö.O da bitirdi. İlkokula başlamasıyla eş zamanlı olarak, Oluşum Tiyatrosu Drama Atölyesi’nde Drama dersleri görmeye başladı. 4 yıl öğrenim gördükten sonra çeşitli nedenlerle devam edemedi.Orta öğrenimimi Demirli bahçe Ata İ.Ö.O da tamamladı.Orta öğrenimimle birlikte müzik sevdam ortaya çıktı. Amatörce enstrümanlar çalıyordu.

Lise’ye Ankara Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’nde başladı. Hayallerimi burada gerçekleştiremeyeceğimi anlayınca  Kocatepe Mimar Kemal Lisesi’nde lise öğrenimime devam etti.

2010 senesinde kayıt olup , hâlâ devam ettiği Mamak Kültür Merkezi, Türk Sanat Müziği Belediye Konservatuarı’na çeşitli tavsiyelerle başladı. Yine MKM vesilesiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı Gençlik Korosu’na girdi.İlk Solosunu Ali Toprak hocanın yönetiminde bir dinletide yaptı.

Berk Tunga Taş’ın çaldığı enstrümanlar: ”Klarnet, Ud, Org, Piyano, Bağlama,Mey, Mızıka, Darbuka, Tulum, Zurna, Yan Flüt.”

Haber: Orhan Çınar

alucra.com Ankara Temsilcisi

 

NOT: Berk Tunga kardeşimiz şu an koservatuvar’da müzik eğitimine devam etmektedir.

Yazar: orhan

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar