İmdat Gümüş Kitap İmza Günü.

Eğitimci Yazar İmdat Gümüş 25 Aralık 2021 tarihinde Ankara Kızılay Bahar Cafede kitap tanıtım gününde dostları ile buluştu ve onlarla imzalı kitaplarını paylaştı. Dostları kendisini yalnız bırakmadılar şiirler müzik dinletileriyle keyifli bir gün yaşattılar. Bu güzel güne tanıklık etmemden büyük keyif aldım yazarımıza bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Orhan Çınar. Not:Aşağıdaki bilgiler biyografi.Com .Sitesiinden alınmıştır.

Eğitimci-şair ve yazar. 20 Temmuz 1970, Ardeşen / Rize doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Ardeşen’de tamamladı. Ardeşen Lisesi (1988) ve Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi TDE Bölümünü bitirdikten (1994) sonra Erzurum’un Karayazı ilçesinde başladığı öğretmenlik mesleğini 1996 yılından itibaren Ankara’da sürdürdü. Çeşitli radyo ve TV programlarına konuk olarak katıldı. Ankara’da 2005 yılında Hayal Şair Evinde şiir dinletileri düzenledi. Şiir ve yazıları Alternatif Sanat, Gençlik, Sevgi Yolu, BizimEce, Duygu Seli, Aksu, Damar, Bay (Kosova), Ayhaber, Genç Söylemler dergileri ile Şiirle Yaşayanlar, Yaşayan Şiir Yıldızları, Ozanlar Birliği, Sevgi Yolu antolojilerinde yer aldı. Bazı şiirleri TSM formlarında bestelendi. İLESAM ve ASEM üyesidir.

O genç şairler arasında eserleri ile öne çıkmaya çalışan bir aşk şâiri olarak tanınıyor. Aşkı, iptizale düşürmezse başaracağına eminim. Şâirimizin edebî bilgileri son derece sağlamdır. Kendisi, konusunda tek ise başarı çok yakın demektir. Ben, hazırladığım antolojilerde, onun şiirlerini zevkle okuyorum. O iyi bir aşk şâiri olmak istiyorsa aşkını vuslata kavuşturmasın.” (Hüseyin Yurdabak)

 Bence şiir, edebiyat âleminin çiçek bahçesidir. Çiçekler ki doğamızı süsleyen, bizlere yaşama sevinci veren, kokular ve renkler, şâirlerse bu renkleri yetiştiren sanat bahçıvanları; işte İmdat bu ilk kitabı ile görkemli bir çiçek demeti sunuyor bize.Gönülden kokladığınızda bana hak vereceksiniz.” (Cemal Safi)

 “Öztürkçeyle yazan, aşkı tanıyan, “Sevda Şâiri” ismini layığı ile alan genç, güçlü şâirlerimizdendir.” (Bekir Mutlu)

ESERLERİ:

DERLEME: Torbalı Köyü (1994).

ŞİİR: Gitmeler (2005).

KAYNAKÇA: Ali Abdülkerimoğlu / Şiir-Edebiyat (Anadolu, 7.1.2005), Bolat Ünsal / Şiirsel Yolculuklar (Kemer Gözcü gazetesi, 12.10.2005), Dr İsa Kayacan / Gitmeler (Yeni Gün gazetesi, 20.11.2005), Ahmet Sargın / Kitaplar Arasından-2 (İleri gazetesi, 29.11.2005), Metin Topçu / Ankara Notları (Fırtına, 16.12.2005), İmdat Gümüş / Gitmeler (2005), Şükrü Öksüz / Okyanus Mavisi Gözlerin (Bakış, 23.1.2006),  İhsan Işık / Resimli ve Metin Örnekli Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi (2006, 2007).

Yazar: orhan

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar